Slyšeli jste již o nové novele občanského zákoníku a zákona o ochraně spotřebitele?

Tato novela přechází do platnosti ke konci roku 2022. Týká se slev, recenzí, reklamací, nákupního procesu a spusty dalšího. Dotkne se všech e-shopů, kamenných obchodů a samotného nákupního procesu.

Spousta věcí, které známe, se s touto novelou změní. Změny zasahují B2C prodej v EU. V článku si přiblížíme veškeré informace k novele ohledně zboží, nákupního procesu a obchodních podmínkách.

Jaké jsou nejzásadnější změny v nové novele?

  • Tlačítková novela,
  • změny v obchodních podmínkách,
  • změna úpravy práva z vadného plnění,
  • zpřísnění reklamací,
  • úprava personalizace cen na e-shopech,
  • ověření pravdivosti spotřebitelských recenzí pro e-shopy,
  • povinné uvádění změn ceny,
  • zákaz dvojí kvality zboží,
  • uzavírání smluv po telefonu.

 

Důležité změny u zboží

Novela ohledně zákazu dvojí kvality zboží se rozšiřuje na veškerý sortiment. Pokud tedy prodáváte jeden produkt ve více státech EU pod jedním názvem, nesmíte ho pod tímto názvem prodávat v dalších státech s podstatně jiným složením či jinými vlastnostmi. 

Musíte také přesně informovat na e-shopu o základních vlastnostech zboží. Novinka je pro „chytrou“ elektroniku (PC, mobily, hodinky, notebooky atd.) – nově povinnost uvádět kompatibilitu a interoperabilitu zboží. Pod těmito pojmy si můžeme představit: jazyk rozhraní, software či hardware s jakým zboží funguje, nezbytné aktualizace, rychlost procesoru, vlastnosti grafické karty a další.

 

Větší ochrana spotřebitelů během nákupního procesu

Na začátku musí být zákazník informován ohledně omezení dodání zboží (jací dopravci a kam zboží mohou doručit) a možného způsobu platby na e-shopu. Před potvrzením objednávky by měla být informace o celkové ceně objednávky a celkové ceně dopravy. Před dokončením objednávky musí být zákazník vyzván, aby si zkontroloval košík a osobní údaje.

Pro dokončení objednávky slouží objednávkové tlačítko, kde musí být nově textace: „objednávka zavazující k platbě” nebo obdobná formulace.

Zboží je povinné doručit do 30 dnů, pokud se s kupujícím nedomluvíte jinak. Pokud termín nebude dodržen, kupující má právo od smlouvy odstoupit. Také platí striktní zákaz přihazovat výslovně nevyžádané zboží, pokud to bude porušeno, kupující nemusí za zboží zaplatit.

 

Změna se také dotkne obchodních podmínek

Nově je povinné zasílat zákazníkovi obchodní podmínky v textové podobě, a to i v elektronické podobě (PDF) a ideálně již i s potvrzením objednávky.

Také je nově povinnost uvádět e-mail a telefonní číslo, informaci o případné záruce za jakost a poprodejním servisu (pokud je poskytujete) a pravidlech o vyřizování stížností (pokud nějaká máte). Do obchodních podmínek také zapracujte Vaše upravené informace o právech z reklamací a odstupování od smluv.

Spotřebitelé by díky této nové novele měli být silněji chráněni v rámci celého nákupního procesu.

 

Novela o změně uvádění slev, recenzí, odpovědnosti za vady, reklamačním procesu a změnách ohledně uzavírání smluv po telefonu bude podrobněji popsána v následujícím článku zde: https://conviu.com/blog/novela-plna-zmen-pokracovani