Expanze do zahraničí

Plánujete vstoupit na zahraniční trh? Víte, jaké jsou výhody a rizika expanze či co k ní potřebujete? Potřebujete přeložit XML do příslušného jazyka? Pojďme se na to podívat.

Expanze do zahraničí je velice lákavá pro většinu e-shopů. Díky ní je možný růst firmy, zasažení zcela nového trhu s velkým množstvím potencionálních zákazníků, nižší konkurence než na českém trhu či nižší požadavky od tamějších obyvatel, hlavně zvýšení tržeb a povědomí o firmě. Expanze tedy přináší zároveň spoustu nových příležitostí, ale i strastí.

Co je důležité před expanzí?

Před vstupem na cizí trh je důležité si udělat průzkum o daném trhu. Tedy si zjistit, jaká je konkurence v této zemi, jaké je zde chování a zvyklosti zákazníků, právní systém, kultura atd. Tento průzkum je důležitý, protože český trh se dost liší v porovnáním se zahraničím, ať už je to například z hlediska historie, jazyku, mentality a preferencí obyvatelstva atd. Pokud tedy chcete na zahraničním trhu uspět, je důležité eliminovat veškerá rizika neúspěchu hned na začátku.

Do jakých zemí expandovat?

Zde je potřeba si dobře rozmyslet, na jaké trhy chcete vstoupit. Nejčastěji to jsou východní země, jako je Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko atd., kde jsou snadnější podmínky pro vstup na trh. V těchto zemích z hlediska e-commerce nenajdete příliš mnoho konkurence, jako to je například u nás, také je zde snazší uspět. Vetší nevýhodou v těchto zemích je nižší kupní síla obyvatelstva a s tím tedy spojeny i nižší zisky z těchto zemí.

Další nejčastější možností pro expanzi jsou západní země, jako je Německo, Rakousko, Francie atd. Tyto země jsou bohatší v porovnání s východními, tudíž je zde vyšší kupní síla obyvatelstva a s tím spojeny vyšší zisky. Nevýhodou v těchto zemích je větší množství konkurence a vyšší nároky od zákazníků.

Jak vybrat vhodného dopravce v zahraničí?

Toto je také velmi důležitý point, protože zákazníci vždy hledí na rychlost a cenu dopravy. Výběr dopravce by se tedy neměl nikdy podceňovat. Při výběru je tedy důležité se zaměřit na cenu, rychlost doručení, záruky, důvěryhodnost přepravce v daném státu nebo možnost expresního doručení. Také pokud budete mít větší množství zásilek k odeslání, je důležité s zamyslet, zda nebude lepší zboží skladovat přímo v dané zemi.

Jak přeložit XML feed do příslušného jazyka?

S Conviu překladačem je překlad do cizího jazyku úplná hračka. Lze přeložit celý XML feed či jen vybrané části (například vybrané kategorie či produkty).  Conviu překladač Vám ulehčí spoustu času a práce. Veškerý překlad e-shopu je možné zvládnout za pár minut a lze tak pomocí xml (či csv) nahrát hned do e-shopu. Přeložený e-shop tak máte během pár hodin připravený pro expanzi.

 

S Conviu automatickým překladačem vyřešíte tyto oblasti:

  • Propagaci Vašich produktů v zahraničí, např.: na Google.sk či Heureka.sk a potřebujete mít názvy produktů a popisky ve slovenštině
  • Nabízení produktů v zahraničí přes Marketplace Mall, Alza, Kaufland, Heureka.sk, Amazon
  • Založení úplně nového e-shopu s jazykovou mutací a přeložení celého XML feed do požadovaného jazyka

V Conviu lze i nastavit automatické měnové kurzy, které se aktualizují podle kurzovního lístku České národní banky.

Jaké automatické překladače nabízíme?

Conviu umožňuje využít pro veškeré automatické překlady hned 3 překladače (Google API Translator, Bing Microsoft a DeepL Translator). DeepL Translator míří opravdu vysoko v poslední době svou kvalitou překladů. DeepL pracuje se speciálními procesy strojového učení (Machine Learning), které jsou založené na umělé inteligenci (AI). Automatický překladač si dokáže poradit nejen s delšími odstavci, ale i celými texty. Samozřejmě, pokud byste chtěli mít 100% jistotu, že je celý překlad správně jsme ochotni sehnat profesionálního překladatele, aby text zkontroloval.

Do jakých jazyků nabízíme překlad?

Překlad je dostupný pro všechny jazyky: čeština, slovenština, němčina, maďarština, polština, angličtina, italština, ruština, francouzština, španělština, ukrajinština, rumunština. Potřebujete překlad do jiného jazyka? Obraťte se na nás. Je možné Vám zaktivnit jakýkoliv jazyk dle potřeby. Specifické výrazy pro překlad lze přidat do slovníku manuálně (například odborné výrazy).

Jak automatický překladač v Conviu funguje?

Nejdříve je nutné naimportovat veškerá data XML do Conviu. Poté si nastavíte pravidlo, kde zvolíte vybraný překladač, typ obsahu a jazyk, do kterého chcete dané XML přeložit. Během několika desítek minut či jednotek hodin se přeloží veškerá data. Je možné, že první překlad většího množství dat se může realizovat i několik hodin (záleží na objemu dat), nicméně s každým dalším novým produktem je překlad velmi rychlý. Pokud se data aktualizují o nové texty, přeloží se pouze ty nové, které ještě nebyly přeloženy. Poté si již jen zkopírujete přeložené XML na exportu a můžete vložit, kam potřebujete.

Jak zjistit stav a cenu překladu?

 Po nastavení překladu se spočítá počet znaků a zobrazí se tabulka s uvedením odhadu ceny za překlad, stav překladu a informace o kreditu pro překlad. Cena se pohybuje 0,80 Kč za 1 000 znaků. Stav překladu lze průběžně kontrolovat v přehledu editace exportu. Pokud nevyčerpáte celý kredit, je možné jej v Conviu ponechat pro překlad nových produktů. Případně můžete požádat o vyplacení zůstatku zpět na Váš účet.

Pro koho je určený automatický překladač?

Conviu je pro každého, kdo chce prodávat v různých zemích, a to jednoduše, rychle a bez znalosti programování. Conviu také nabízí si vše vyzkoušet na 30 dní zdarma, takže nic neriskujete.

Chtěli byste pomoct s překlady či máte nějaký dotaz? Neváhejte se na nás obrátit a zavolejte nám nebo nám napište na e-mail info@conviu.com. Rádi vám se vším pomůžeme!