Co je GLAMI?

GLAMI bylo založeno v roce 2013 a je módním vyhledávačem pro vše, co se týká módy. Každý den GLAMI spojuje tisíce kupujících se značkami a e-shopy na jednom místě. Díky pokročilé kategorizaci produktů, možnostem filtrování a výběru módy šitému na míru každého jednotlivce GLAMI zjednodušuje objevování a nakupování módy.

GLAMI není obchod, ale přináší mnohem více. Neprodává žádné produkty, ale shromažďuje nabídku z módních e-shopů na jednom místě. Nakupování je tak pro zákazníky mnohem jednodušší. Jedním klikem se dostanou do jimi vybraného e-shopu pro dokončení nákupu.

V databázi má přes 3 miliony produktů a měsíčně přes 40 milionů návštěv. Momentálně již působí v 17 zemích a ve všech vítá nové e-shopy, které prodávají oblečení, obuv, módní doplňky, šperky, jednoduše řečeno módu.

GLAMI uživatelům také nabízíme užitečnou funkci vyhledávání pomocí obrázků. Stačí pořídit fotografii nebo nahrát obrázek do vyhledávače a ten najde stejné nebo podobné módní kousky těm na fotce.

Každý produkt v náhledu shrnuje nejdůležitější informace a po kliknutí na odkaz zákazníka přesměruje přímo na daný produkt v e-shopu, kde zákazník může nákup dokončit. GLAMI produkty skrze marketingové kampaně propaguje, aby e-shopům zprostředkovalo přístup k co největšímu množství zákazníků.

Produkty jsou na GLAMI vloženy pomocí XML feedu a pro optimální zobrazování produktů relevantním zákazníkům je potřeba mít na e-shopu implementovaný GLAMI Pixel.

Režimy zobrazení e-shopu

Podle Vašich potřeb si můžete zvolit režim, ve kterém se váš e-shop na GLAMI zobrazí:

Přednostní režim – placená spolupráce probíhá na základě CPC modelu. Ceny za proklik jsou k nalezení po přihlášení v administraci, kde se každý týden aktualizují. V tomto režimu se produkty v katalogu zobrazí přednostně před produkty e-shopů v Omezeném režimu a dále jsou GLAMI propagovány v kampaních. Obchod tak získá vyšší návštěvnost a může inzerovat neomezené množství produktů.

Omezený režim – v tomto režimu může e-shop inzerovat až 2000 produktů zdarma. Podmínkou pro aktivaci je implementace GLAMI piXelu. Produkty se zobrazují za produkty v placeném režimu a mají omezenou návštěvnost.

Jak svůj e-shop zaregistrovat na GLAMI

Registrace na GLAMI je velmi jednoduchá. Svůj obchod můžete snadno přidat zde.

Pro zobrazení na GLAMI musí mít e-shop vytvořený produktový feed dle GLAMI specifikace v XML formátu a implementovaný GLAMI PiXel.

XML Feed

Produkty se na GLAMI vkládají pomocí XML feedu, který se obnovuje každou hodinu, čímž jsou informace o produktech stále aktuální.

Každý e-shop, který chce na GLAMI listovat produkty, musí tento feed poskytnout pomocí URL adresy. Tuto adresu může e-shop kdykoliv změnit v nastavení obchodu v administraci.

Feed by měl být sestavený podle GLAMI Specifikace. V Conviu máme vytvořenou šablonu dle specifikace XML pro GLAMI. Stačí zvolit formát exportu GLAMI.

GLAMI každý XML feed před jeho nasazením kontroluje a zprávou v aplikaci nebo e-mailem informuje o případných nedostatcích.

Informace o produktu jsou ve feedu uvedeny pomocí jednotlivých prvků feedu. Nejdůležitější – a pro segment módy povinné – jsou prvky:

 • ITEM_ID - unikátní ID produktu
 • PRODUCT_NAME - název produktu
 • URL - odkaz pod kterým je produkt uveden na Vašem e-shopu
 • IMGURL - hlavní obrázek
 • PRICE_VAT - prodejní cena
 • MANUFACTURER - značka/výrobce (uvádějte pouze pokud se jedná o značkové zboží)
 • CATEGORYTEXT - kategorie zboží
 • SIZE - velikost (není nutné zadávat u zboží, kde se velikosti neliší, např. šperky)
 • DELIVERY_DATE - dostupnost produktu

Proč je feed tak důležitý?

Velká část zákazníků GLAMI navštěvuje pro jeho detailní kategorizaci, vyhledávání pomocí filtrů (barva, velikost, cena, typ) nebo vyhledávání pomocí obrázků. Čím více informací je ve feedu uvedených, tím snáz zákazník konečný produkt najde a naopak.

Co je GLAMI PiXel

GLAMI PiXel zaručí zobrazení produktů, které jsou pro zákazníka relevantní a zajistí tak ty nejlepší konverze.

 • GLAMI PiXel přednostně zobrazuje obchody, se kterými má zákazník již zkušenost a je tak větší pravděpodobnost, že u nich nakoupí. Doplňuje kategorie o produkty tak, aby zákazníkovi zobrazily nabídku produktů šitou na míru jeho vkusu.
 • Stránky katalogu upravuje dle preferencí zákazníka – podle oblíbených obchodů, značek, barev, cen či stylu.

Potřebujete poradit nebo pomoci s GLAMI? Kontaktujte nás na info@conviu.com.