Jak snížit náklady a přitom získat více zákazníků pomocí automatizace na Heurece a Zboží?

Líbilo by se Vám, aby se vaše produkty umisťovaly na předních místech zbožových vyhledávačů, Vy získávali více zákazníků a nemuseli si už dělat starosti s nastavováním těch nejoptimálnějších cen za proklik?

Máte občas otázky: Proč nejsou produkty na Heurece/Zboží dobře vidět? Proč nemám více prokliků a objednávek ze Zboží/Heureky? Jaká pozice a cena za proklik je pro propagaci produktů optimální? Jak snížit náklady? Jak navýšit zisk? Jak zbytečně neutrácet peníze za prokliky, které vám nové zákazníky nepřivedou a zároveň tím nepřicházet o možnost získat nového zákazníka, tj. aby vaše nabídky byli dostatečně viditelné na Heurece a Zboží?

Bidding (nastavování cen za proklik) představuje prostředek, jak se dostat na přední, placená místa. Ta většinou znamenají větší viditelnost a následně přinášejí eshopu větší návštěvnost a větší počet objednávek.

Nabízíme Vám možnost na měsíc zdarma testovat automatický bidding na Heurece cz/sk a Zboží.cz. Pokud se nechcete zabývat nastavením nebo si nejste s nastavením jistí, kontaktujte nás prostřednictvím chatu, emailu či telefonicky, domluvíme hlavní cíle a vše nastavíme za Vás nebo Vám s nastavením poradíme. Necháme pracovat naše výpočetní algoritmy nebo smart bidding (s cílením na ROAS) a na konci období s Vámi vše vyhodnotíme.

Faktem totiž je, že až 30 % tržeb je uskutečněno právě přes vyhledávače jako je Heureka.cz nebo Zboží.cz. A z toho velká většina přijde výhradně z biddovaných, tj. předních, pozic.

Výhoda automatického biddování spočívá zejména v mnohem větší efektivitě nastavování CPC (ceny za proklik), kdy se o vše postará biddovací automat Conviu. Dokáže cenu dle statistik vyhodnocovat a optimalizovat až 12krát denně, což byste s ručním nastavováním jen stěží zvládli. Efektivně tak hlídá i vaše náklady vložené do reklamy, protože zvyšuje cenu jen v případě, kdy se to vyplatí. Pokud se vám to už nevyplácí, sám uvolní předraženou pozici a produkt je z biddingu vyřazen.

Pravidla automatického biddování lze nastavit pro všechny produkty. Biddovací automat Conviu z historie statistik vyhodnotí, které produkty biddovat a které nebiddovat. Samozřejmě je také možnost bidding nastavit jen pro určité produkty. Produkty je možné segmentovat podle prodejní ceny, výrobce, kategorie apod. Existují ale i určitá vodítka, kterými je se vhodné řídit, např.:

  • Pro biddování je dobré volit produkty konkurence schopné, které mají velkou oblíbenost
  • Zaměřit se na top produkty
  • Produkty by měly být mít dobrou dostupnost (ideálně skladem)
  • Volit produkty, které jsou v podobné cenové relaci jako u konkurence

Proč automatické biddování vyzkoušet?

  • Budete mít výrazně větší šanci se dlouhodobě udržet na prvních pozicích ve vyhledávačích
  • Ušetříte obrovské množství času – a peněz
  • Získáte přehledné statistiky a podrobné vyhodnocení na úrovni produktů
  • Automat za vás bude přeceňovat až 12x denně
  • Zapínání či vypínání produktů do biddingu bude mít na starost automat
  • CPC (ceny za proklik) lze nastavovat pro různé segmenty nebo produkty rozdílně

Být viděn je v online světě nutnost a bidding vám na této cestě zviditelnění může výrazně pomoci. A nezapomeňte – prostor pro bidding je omezený – Heureka nabízí 4 biddované pozice, Zboží pouze 3 biddované pozice.

Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat emailem, telefonicky nebo prostřednictvím chatu.