Jak napojit data od dodavatelů pro eshop

Chcete na eshopu nabízet produkty od několika dodavatelů a potřebujete vytvořit vstupní dodavatelské XML pro eshop? Každé eshopové řešení má svou vlastní importní XML strukturu. Pokud od dodavatele získáte data, která nelze pro eshopové řešení importovat, nezoufejte.

Conviu nabízí možnost Custom importu a Custom exportu. To znamená, že lze naimportovat jakákoliv data, různě je upravit, sloučit a také vytvořit jakýkoliv export, kterým můžete spolehlivě naimportovat data do Vašeho eshopu. Conviu poskytuje napojení zdarma, platíte jen za množství produktů, které je na vstupu do nástroje. Do 10 tis položek je tato cena jen 199 Kč.

Data do požadovaného formátu připravíte snadno. Po registraci v aplikaci Conviu vložíte odkaz na XML soubor a jako formát XML zvolíte „Vlastní XML formát“. Následně je možné přiřadit odpovídající element.

Napojit samozřejmě můžete libovolný počet dodavatelů, abyste zajistili nejlepší možnou dostupnost zboží.

V Conviu snadno nastavíte pravidla pro přepis kategorií dodavatele na kategorie vašeho e-shopu. Podobně můžete přepisovat skladovou dostupnost, přepočítávat prodejní ceny, sjednotit parametry produktů z dat všech dodavatelů, pracovat s variantami produktů apod.

A jak upravená data vyexportovat v požadovaném formátu? Vytvořte si vlastní šablonu, do které Vám Conviu vygeneruje produktový feed rychlostí blesku! Vybírat lze již z předpřipravených šablon, které je možné upravit. Stačí upravit názvy elementů a vyplnit proměnné.

Nejpoužívanější exporty má již Conviu připravené a nemusíte tedy šablonu vytvářet. Stačí jen zvolit požadovaný formát a export pro váš eshop se během pár vteřin vygeneruje.

Na výstupu lze také několik XML souborů spojit do jednoho – tím sloučíte data několika dodavatelů do jednoho XML pro eshop.

Pokud si na import či export netroufnete, kontaktujte nás na info@conviu.cz a my Vám pomůžeme. Testovat můžete 30 dní zdarma!