Rozšíření o obrázek ve vyhledávání Google

Letošní novinka od Google pro lepší výkon Vaší inzerce. Možnost rozšířit reklamu ve vyhledávání o obrázek. Celková tato reklama působí lépe na potencionální zákazníky.

Nová funkce Google Ads umožňuje rozšíření o obrázek pro inzerci ve vyhledávání na Google. Lze nahrávat jednotlivé vizuální prvky-obrázky, které doplňují již existující textové reklamy. Díky těmto vizuálním prvkům předpokládáme zvýšení výkonu inzerce.

Potencionální zákazník po zobrazení na stránce s výsledky vyhledáváním Google uvidí Vaše nadpisy, adresu URL, Vaše popisy a Váš obrázek.

Návod, jak na to

Rozšíření o obrázek lze nastavit na jakoukoli sestavu či kampaň. Potřebnou funkci naleznete na kartě Rozšíření, kde je nově přidána možnost Rozšíření o obrázek.

 

Po tomto kroku se musí vybrat požadovaný obrázek pro rozšíření.

 

Nejvhodnější je nahrát alespoň 1-20 kvalitních a různorodých obrázků, které souvisí s Vašimi klíčovými slovy. Každý obrázek musí splňovat řadu přísných pravidel, požadavky na daný formát a níže uvedenou specifikaci, protože všechny obrázky nejprve procházejí kontrolou kvality a dodržování Google.

Specifikace obrázku jsou následující:

Po schvalovacím procesu začne Google obrázky zobrazovat. Před vytvořením doporučujeme přečíst pokyny, tím se vyhnete případnému zamítnutí reklamy.

Veškeré přidané obrázky by měly souviset s vyhledávacími dotazy. Díky nim se budou obrázky zobrazovat s textovou reklamou a vstupní stránkou, na kterou bude odkazovat cílová adresa URL. Stejně jako nadpisy a popisy musí být i obrázky relevantní. Důležité je upřednostnit čtvercové obrázky a mít obrázky ve správných rozměrech (čtvercové 1 x 1 a na šířku 1,91 x 1).

Celková reklama působí lépe na potencionální zákazníky. Obrázek zaujímá vetší plochu a více přiláká zákazníky.

Obsah obrázku text

Popis byl vytvořen automaticky

 

Již několik našich klientů tento typ inzerce plně využívá. Pokud se mezi ně chcete také přidat a nevíte si rady, napište nám na info@conviu.com nebo nás kontaktujte telefonicky.