Jak upravovat XML data v Conviu pro zbožové porovnávače

Pro registraci a úspěšnou prezentaci produktů ve zbožových srovnávačích je třeba mít upravený XML soubor dle specifikace daného srovnávače. V XML editoru Conviu zvládnete upravit XML soubor jednoduše a rychle i bez programátorských znalostí.

Do Conviu lze importovat a následně exportovat XML soubor v jakémkoliv formátu. Pro zbožové srovnávače, PPC systémy i eshopy. Importovaná data je možné upravit pomocí pravidel a jejich podmínek. Nástroj nabízí přidání elementu, úpravu elementu, skrytí elementu, skrytí produktu, hromadnou úpravu pomocí csv nebo Google Sheets dokumentu. Element odpovídá „sloupečku“ ve vašich datech. Elementem je např. název produktu, nebo popisek, značka, cena apod.

Lze tedy doplnit dárek na určitou dobu platnosti, vytvořit vlastní štítek, upravit název dle specifikace (doplnit výrobce a parametry produktu), doplnit parametry produktu, doplnit ceny dopravy, skrýt produkty (které nechcete odesílat) nebo skrýt elementy, které ve výstupním XML nebudou (např. výše marže) apod. Pro většinu systémů je důležité změnit kategorii dle jejich stromu. V Conviu je implementován našeptávač kategorií.

Pro efektivní propagaci Vašich produktů je důležité, aby produkty byly spárované k relevantní produktové nabídce. Párování produktů vyřešíte pomocí párovače, který automaticky nabízí produkty k napárování. V párovači můžete filtrovat a řadit produkty dle ceny, názvu, kategorie.

Pokud jste příznivci úprav v excelu, budete potěšeni hromadnou úpravou prostřednictvím Google data sheets nebo excel tabulkou. Data lze upravit, jak potřebujete, uložit jako csv soubor a nahrát do aplikace. Nahrané změny se hned propíšou do XML.

Měsíční cena za používání aplikace je do 10 tis produktů za 199 Kč. Conviu můžete testovat 30 dní zdarma.

Conviu nabízí také další moduly - možnost automatického biddingu s využíváním API Heureky.cz i sk a Zboží.cz, monitoringu cen produktů a také automatické cenotvorby.