Novinka: Import dat načtením dat z Google sheets

Vytvořili jsme pro Vás novinku v oblasti importu, která Vám ulehčí další práci. Conviu nově nabízí importovat data pohodlně z Google sheets.

Ptáte se jak na to? Pojďme se na to podívat

Při importu dat je v úložišti feedu nová možnost Google Sheets.

 

 

Po vybrání úložiště feedu Google sheets se Vám otevře tabulka, kterou musíte vyplnit. Není to nic těžkého, viz obrázek níže. U této metody stačí sdílet Vámi požadovaný soubor, vložit URL adresu a vybrat daný list pro import.

 

 

Poté už je jen potřeba přiřadit odpovídající elementy, aby byl import dokončen.

Jednotlivé elementy je možné přiřadit až na nejnižší úrovně. Např.: u elementu "CATALOG" vybrat "Channel (XML root)" nebo u "PRODUCT" vybrat "Item (Zboží e-shopu)". Poté stačí napárovat elementy, které potřebuje (značku, nákupní cenu atd.)

Napárování CHANNEL (XML root), ITEM (Zboží v e-shopu) a ID (jednoznačný identifikátor) jsou povinné, aby bylo možné import uložit.

Ukázka párování, viz níže.

 

 

Pokud jste již nastavili základní import, můžete doplňovat data a upravovat je pomocí pravidel a podmínek

Můžete také napojit libovolný počet dodavatelů (několik XML). Tím zajistíte nejlepší možnou dostupnost zboží. V Conviu je snadné nastavit pravidla pro přepis kategorií dodavatelů na kategorie Vašeho e-shopu. Také můžete takto přepsat skladovou dostupnost, přepočítat prodejní ceny, sjednotit parametry produktů z dat všech dodavatelů či pracovat s různými variantami produktů atd.

Poté můžete vytvořit výstupní XML pro Váš e-shop – Custom export

Pokud máte obavy a nejste si jistí s importem či exportem, neváhejte a kontaktujte nás na info@conviu.cz. Rádi Vám se vším pomůžeme.