Přehled automatických překladačů: Našel Google Translator přemožitele?

V současné době je možné v Conviu využít pro automatické překlady 3 online překladače. Lze si zvolit, pomocí kterého překladače budete např. XML soubor překládat. Patří mezi ně Google Translator, Bing Microsoft a DeepL Translator. Google Translator je asi nejznámější a stále zatím nejvíce používaný online překladač, nicméně zůstane to opravdu tak nebo se našel skutečný konkurent?

Zatímco překladač Google disponuje slušnými 108 jazyky, překladač Microsoft 90 jazyky, jejich nová konkurence překladač DeepL prozatím jen 24 jazyky. Nicméně kvalita překladů DeepL se pomalu a jistě vyrovnává nejen Googlu, ale možná ho i brzo předběhne, neboť Google Translator stále bojuje s určitými stylistickými nepřesnostmi a interpunkčními chybami, čemuž se překladač DeepL snaží vyhnout.

DeepL Translator míří jednoduše vysoko a netají se svou ambicí vytvořit nejlepší překladač na trhu. Pracuje se speciálními procesy strojového učení (Machine Learning), které jsou založené na umělé inteligenci (AI). Od dubna letošního roku ovládá i češtinu. Přestože čeština není zrovna jednoduchý jazyk, ale spíše stylisticky a významově velmi složitý, poradí si s ní tento překladač velmi slušně. Zkrátka jedná se o povedený překladač, o kterém se stále více v posledních měsících mluví.

Ačkoli Google Translator i Bing Microsoft využívají také umělou inteligenci, zdá se, že oproti Googlu si DeepL dokáže lépe poradit s delšími odstavci nebo celými texty. Jeho překlady jsou srozumitelnější a citlivější na synonyma, také nezní tolik kostrbatě, jak se občas děje u Google Translatoru.

DeepL jednoduše působí díky svému mechanismu hloubkového učení umělé inteligence přirozeněji než výše zavedené překladače.

Vyzkoušejte překlady pomocí Conviu. Můžete si vybrat ze všech dostupných překladačů.