Přecenit všechny položky, které prodáváte, třeba i několikrát denně? V kamenné prodejně nemyslitelné, ale v internetovém obchodě je to technicky to nejmenší. Kouzlo spočívá v tom, najít tu správnou cenu. Náš modul Dynamická automatická cenotvorba vám s tím pomůže. Tedy pomůže... Většinu práce udělá za vás. Vy jen na začátku zvolíte strategii a nastavíte pravidla.

S využitím znalosti cen konkurence na zbožových srovnávačích můžete pro svou automatickou cenotvorbu vybrat z několika zajímavých strategií:

Pořadí dle ceny - nastavíte například, že chcete být právě třetí ze všech prodejců, nebo nejlevnější z těch, co mají zboží skladem.

Ceny dle zvoleného konkurenta - můžete nastavit, že chcete být vždy o 1 Kč nebo o 3 % levnější než zvolený konkurent. Vaší konkurenci lze filtrovat dle počtu recenzí či porovnávat ceny jen s konkurenty, kteří získali certifikát Ověřeno. Můžete si i nastavit nebo naopak vyloučit konkrétní e-shopy (dle jejich názvu).

Maximalizace marže - cena se nastaví podle cen konkurence, elasticity poptávky a podle vašich nákupních cen tak, aby byla vaše marže a tedy i provozní zisk co nejvyšší.

Maximalizace obratu - když chcete být agresivní a získat větší podíl na trhu, potřebujete k tomu i odpovídající ceny. Cenotvorba od Conviu pohlídá i to, abyste neprodávali příliš levně, a nepřicházeli tak zbytečně o zisk.

U všech strategií lze nastavit limity minimálních a maximálních cen. A lze je samozřejmě kombinovat. Jinou strategii pravděpodobně zvolíte pro svoje top produkty a jinou pro longtail. Produkty můžete filtrovat podle jakéhokoliv elementu (značky, kategorie, segmentu, výrobce, cenového rozsahu, marže atd. nebo i podle vlastního štítku u jednotlivých produktů).

Pro cenotvorbu si lze určit časový rozsah konkrétního dne, pro kterou bude aplikována. Další možností je nastavení pravidel, kdy můžete produkt nastavit na automatický výprodej.

Když si dáte zboží do akčního letáku, ať už tištěného nebo e-mailového, budete potřebovat ceny na nějaký čas zafixovat. Modul proto počítá s možností nastavit fixní ceny na zvolené období. Další možností je nastavení pravidel, kdy se má dát která položka automaticky do výprodeje.

Conviu má pro Vás připraveny další potřebné vychytávky k cenotvorbě. Přehled veškerých výsledků a graf naleznete v záložce statistiky, kde si také můžete stáhnout podrobnější výsledky do excelu – např.: kolikrát byl daný produkt přeceněn nebo marže na jednotlivý produkt. V záložce produkty jsou Vaše produkty, které můžete vyfiltrovat podle přecenění či seřadit podle marže, vstupní ceny či navrhované prodejní ceny. U jednotlivých produktů, také uvidíte veškeré detailní informace, přehled Vámi zvolené konkurence či historii přeceňování.

Když e-shop vyroste nad určitou velikost, je manuální cenotvorba nejen prakticky nerealizovatelná, ale i naprosto neefektivní. Věnujte svou energii rozvoji svého byznysu, každodenní cenové mini-bitvy u tisíců položek nechte na optimalizovaných algoritmech.

Proces zpracování cenotvorby

Ukázka nastavení pravidla


Moduly

A ještě jsme neskončili - další moduly jsou ve výrobě.

Úpravy zbožových feedů

Kolikrát denně a v jaký čas budete chtít. Conviu si vezme aktuální stav vaší nabídky, přechroupe ho pravidly, úhledně ho zabalí a nabídne zbožovým srovnávačům.

Párování produktů

Snadnější už to být nemůže. Nástroj nabízí relevantní produkty k napárování na Heurece.

Napojení dodavatelů

Conviu umí zpracovat data od dodavatelů v jakémkoli formátu – nejčastěji to bývá XML, TXT, XLS nebo CSV.

Bidding pro srovnávače

Conviu má v rukávu nástroj pro všechny strategie biddingu, tedy stanovení cen za proklik (CPC) ve zbožových srovnávačích, které vás můžou napadnout.

Monitoring konkurence

Určíte si svou konkurenci a Conviu bude monitorovat její ceny. Přímo v administraci tak každý den uvidíte, jak si vaše produkty vedou ve srovnání s trhem.

Alerty a reporty

Zdá se to jako drobnost, ale vědomí, že když se něco pokazí, dozvíte se to včas, vám hodně ulehčí.

Dynamická automatická cenotvorba

Nastavujte ceny produktů automaticky. Zvolit lze z několika strategií – pořadí dle ceny, ceny dle zvoleného konkurenta, s ohledem na marži, růst obratu...

Automatický překlad

Překlady celého XML nebo jen vybraných produktů dle zvoleného jazyka. Přeložit můžete data pro expanzi do zahraničí nebo data od zahraničních dodavatelů nebo váš e-shop.

TOP produkty

Jaké produkty nejvíce frčí v jednotlivých kategoriích? Nabízíte tyto produkty? Za jaké ceny tyto produkty nabízí vaše konkurence?

používají nás

Jste připravěni navýšit své tržby?

+420 732 335 999
info@conviu.com