Předběhněte konkurenci automatickým biddováním

Jak by se vám líbilo, kdyby se vaše top produkty ode dneška umisťovaly na prvních místech vyhledávačů, vy získávali den ode dne stále více relevantních zákazníků a nemuseli si už dělat žádné starosti s nastavováním těch nejoptimálnějších cen za proklik?

Jak by se vám líbilo, kdyby se vaše top produkty ode dneška umisťovaly na prvních místech vyhledávačů, vy získávali den ode dne stále více relevantních zákazníků a nemuseli si už dělat žádné starosti s nastavováním těch nejoptimálnějších cen za proklik?

Jestli je tohle právě to, co vašemu podnikání ještě schází k vyšším příjmům, tak se pojďte seznámit s automatickým biddováním.

Faktem totiž je, že až 30 % tržeb je uskutečněno právě přes vyhledávače jako je Heureka.cz nebo Zboží.cz. A z toho velká většina přijde výhradně z biddovaných pozic, konkrétně podle dostupných zdrojů 60 % kliků z Heureky a 83 % kliků ze Zboží.cz. Biddovat se dá i ručně, nicméně u větších e-shopů je to z časových důvodů téměř nemožné, a hlavně velmi neefektivní.

Automatické biddování má mnoho výhod oproti ručnímu

Výhoda automatického biddování spočívá zejména v mnohem větší efektivitě nastavování CPC (ceny za proklik), kdy o vše se vám postará biddovací automat. Dokáže cenu optimalizovat až 12krát denně, což byste s ručním nastavováním jen stěží zvládli. Efektivně tak hlídá i vaše náklady vložené do reklamy, protože zvyšuje cenu jen v případě, kdy se to vyplatí. Pokud se vám to už nevyplácí, sám uvolní předraženou pozici.

Navíc čím více vhodných produktů do biddování máte, tím úměrně klesá efektivita ručního biddingu.  200 produktů a více už je opravdu nad lidské síly ručně spravovat, aby byl výsledek skutečně efektivní.

Jaké produkty jsou nejvýhodnější pro automatické biddování?

Pravidla automatického biddování lze nastavit jak globálně pro celý účet, tak přesně na míru jednotlivým produktům, kategoriím nebo výrobcům, takže záleží na vašich konkrétních přáních a požadavcích. Existují ale i určitá vodítka, kterými je se vhodné řídit:

  • Pro biddování je dobré volit produkty konkurence schopné, které mají velkou oblíbenost a dobře se prodávají.
  • Zpravidla to budou dražší produkty.
  • Měli by mít dobrou dostupnost (ideálně skladem).
  • Volte také produkty, které jsou v podobné cenové relaci jako u konkurence (u předražených, nebo výrazně dražších oproti konkurenci se to nevyplatí).

Proč automatické biddování vyzkoušet?

  • Budete mít výrazně větší šanci se dlouhodobě udržet na prvních pozicích ve vyhledávačích.
  • Ušetříte obrovské množství času – a peněz.
  • Dostane se vám lepší možnosti pro monitoring a vyhodnocování inzerce.
  • Automat za vás bude přeceňovat až 12x denně.
  • Zapínání či vypínání produktů do biddování nebude vaše starost.
  • CPC lze nastavovat na mnoha úrovních.

Výhod je mnoho, ale existuje i jedna nevýhoda a tou je investice do nástroje, ale určitě zaběhlejším a větším e-shopům se mnohonásobně vyplatí. Buďte tedy rychlejší než konkurence a nenechte se předběhnout, prostor k biddování je omezený!